tel: 795-520-923

Dzień Dziecka ze strażakami

Z okazji obchodzonego ,,Dnia Dziecka” dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone na stadion GOSiR  przez strażaków OSP w Skomlinie. Wjeżdżające na stadion trzy wozy strażackie z włączonymi sygnałami powitały wszystkie przedszkolaki. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaków między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Dzieci poznały i obejrzały sprzęt i wozy strażackie, mogły przymierzyć hełm i ubranie strażackie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom przeciąganie liny, tworzenie piany i lanie wody strumieniem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i wesołe. Ten dzień zostanie na długo w ich pamięci.

Dziękujemy naszym dzielnym strażakom za ciekawe opowieści oraz zaprezentowanie sprzętów i wozów strażackich.